Festivalul Internațional de Film „Quo Vadis”.

In perioada 7-10 noiembrie 2024 se va desfășura la Iași prima ediție a Festivalului Internațional de Film „Quo Vadis”.
Organizatorii acestei manifestări sunt Mitropolia Moldovei și Bucovinei împreună cu Centrul Cultural Misionar „Doxologia”, în colaborare cu Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” și Facultatea de Teologie Ortodoxă.
În cadrul acestui festival, facultatea noastră va fi gazda unei mese rotunde cu tema Etica și Estetica în film.
Vă trimit link-ul către site-ul Festivalului pentru mai multe informații.