Documentație pentru dosarul de bursa sociala

Dosarele se depun la secretariatul Facultății în perioada 15.10-25.10.2024, în programul cu publicul (14.10 fiind zi libera).

Nu amanati depunerea dosarului pentru data de 25.10.2024. Dupa ora 12.30 depunerea dosarului este imposibila.

Bursele sociale se acordă pe durata legală a programului de studii, până la împlinirea vârstei de 35 de ani.

Perioada care se ia în calcul la stabilirea venitului net pe membru de familie: octombrie 2023 – septembrie 2024.

Documentație bursa sociala

CERERI pentru dosarul de bursa sociala

În situaţia în care personalul instituţiei are suspiciuni privind îndeplinirea condiţiilor de acordare a bursei sociale, va fi sesizată situaţia autorităţilor publice locale, în vederea efectuării unei anchete sociale.

Acte necesare pentru dosarul de bursă socială

• Dosar plic
  • Copie carte de identitate și certificat de naștere student;
  • Copii cărți de identitate părinti;
  • Copii certificate naștere și cărți de identitate (unde e cazul) frați/surori care urmează o formă de învățământ;
  • Adeverințe doveditoare parcurgerii unei forme de învățământ pentru frați/surori;
  • Copie certificat deces, certificat divorț pentru părinții studenților orfani (unde este cazul);
  • Anexele 5, 6 și 7 A completate de student;
  • Anexa 7B completată de fiecare membru al familiei care are peste 18 ani;
  • Ancheta socială de la Primăria de domiciliu (doar în cazurile familiilor care nu au niciun venit sau au părinți plecați în străinătate)

Studenții care depun dosare de bursă medicală prezintă doar:

• dosar plic
  • actele medicale solicitate în metodologie,
  • copie card identitate,
  • copie certificat de naștere și
  • anexa 8