ARTA SACRĂ ÎN CREAȚIE ȘI RESTAURARE

Arhiepiscopia Sucevei și Rădăuților, în parteneriat cu Facultatea de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din Iași, organizează, în cadrul proiectului muzeal Centrul Muzeal „Cazinoul Băilor” din Vatra Dornei, ediția I a expoziției ARTA SACRĂ ÎN CREAȚIE ȘI RESTAURARE. În foaierul principal al muzeului, în perioada iulie-septembrie 2024 vor fi expuse icoane, miniaturi, lucrări de grafică, tehnici de șevalet, cărți și icoane restaurate realizate de studenți, absolvenți și cadre didactice de la specializarea Artă Sacră a Facultății de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din cadrul Universității Alexandru Ioan Cuza din Iași. Vernisajul va avea loc în data de 9 iulie 2024, orele 14, la Centrul Muzeal „Cazinoul Băilor” din Vatra Dornei, str. Republicii nr. 5.

Join event

2024-7-16 2024-7-16 Europe/London ARTA SACRĂ ÎN CREAȚIE ȘI RESTAURARE Arhiepiscopia Sucevei și Rădăuților, în parteneriat cu Facultatea de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din Iași, organizează, în cadrul proiectului muzeal Centrul Muzeal „Cazinoul Băilor” din Vatra Dornei, ediția I a expoziției ARTA SACRĂ ÎN CREAȚIE ȘI RESTAURARE. În foaierul principal al muzeului, în perioada iulie-septembrie 2024 vor fi expuse icoane, miniaturi, lucrări de grafică, tehnici […] Not indicated
Add to Calendar
You already has been joined the event.
×
Thank you! You joined the event.
×