Conferinta teologica „Experiențe și împărtășiri liturgice și pastorale din viața Bisericii”

Studenții Facultății de Teologie Ortodoxă ”Dumitru Stăniloae” din Iași sunt invitați să participe la evenimentul academic ce va avea loc joi, 13 Oct. 2022, orele 10.oo-12.oo, în Sala „Iustin Moisescu” a Ansamblului Mitropolitan al Mitropoliei Moldovei și Bucovinei.

Tema întâlnirii: „Experiențe și împărtășiri liturgice și pastorale din viața Bisericii”. Conferențiază: IPS Gheorghios, Mitropolit de Kitrous, Katerini și Platamonas și PS Episcop Agathonic de Arousa si Tanzania Centrală.