Conferinta - Prof. emerit Dr. Ernst-Joachim Waschke - 30 mai 2018, ora 18, sala T 24
Studenti si masteranzi Arta Sacra la Noaptea Muzeelor - Ruginoasa, 19.05.2018
SEMINARUL REGIONAL „FAMILIA IN SOCIETATEA CONTEMPORANA” EDITIA a V-a
Concert aniversar 24 mai 2018
Simpozionul Scolii Doctorale de Teologie - editia a X-a
In atentia Doctoranzilor Facultatii
Studenți participanți la Ziua Portilor Deschise
CAPACITATE PREOTEASCA
TABERE 2018
Anunt pentru studentii din Republica Moldova si Ucraina

Inspectoratul Teritorial de Munca Iasi ne solicita sprijinul pentru organizarea unei intalniri cu studentii straini care urmeaza studii complete la Universitatea noastra (inclusiv cetateni din Republica Moldova care nu au cetatenie romana), in scopul informarii
acestora cu privire la conditiile in care pot presta activitati lucrative pe teritoriul Romaniei, precum si drepturile si obligatiile care le revin in calitate de angajati.
Aceasta intalnire este stabilita pentru data de 27 aprilie 2018, la ora 10.00 in Sala „Ferdinand”.
Va rugam sa ne sprijiniti in promovarea acestei actiuni, care are caracter obligatoriu, in randul studentilor terti de la Facultatea dumneavoastra.