Admitere 2018: Acordarea arhierestii binecuvantari pentru inscriere
SESIUNEA DE RESTANTE VARA 2018
In atentia studentilor inscrisi pentru un loc in tabera de vara
Examene Muzica Pastorala I si II
Anunt examene de finalizare a studiilor
SESIUNE EXAMENE
Conferinta - Prof. emerit Dr. Ernst-Joachim Waschke - 30 mai 2018, ora 18, sala T 24
Studenti si masteranzi Arta Sacra la Noaptea Muzeelor - Ruginoasa, 19.05.2018
SEMINARUL REGIONAL „FAMILIA IN SOCIETATEA CONTEMPORANA” EDITIA a V-a
Concert aniversar 24 mai 2018

Serbarea Facultății de Teologie Ortodoxa

Serbarea de Iarnă a Facultății de Teologie Ortodoxa din Iași este un eveniment unic și deosebit de important pentru studenții teologi. Acesta a devenit o tradiție atât pentru voluntarii ce an de an îl organizează cât și pentru persoanele care la fiecare ediție ne trec pragul.
Anul acesta am pregătit pentru dumneavoastră momente de muzică, teatru, poezie și tradiții folclorice românești. Colindele vor vesti bucuria Nașterii Domnului, teatrul și poezia vor surprinde sensibilitatea actorilor iar momentele tradiționale vor face legătură dintre copii, părinți, bunici, moși și strămoși.
Vă așteptăm așadar, marți, 19 decembrie 2017 ora 17:00 în Sala Iustin Moisescu, sală situată în incinta Centrului eparhial IASI.

Vă așteptăm cu drag!