IMPORTANT LEGITIMATII CFR
LISTE PROVIZORII BURSIERI
Anunt pentru studentii din Republica Moldova
Sustinerea publica a tezei de doctorat a drd pr. GOLDAN Vasile Lucian
Sustinerea publica a tezei de doctorat a drd pr. FLOREA BOGDAN
Preselectie pentru corul barbatesc 'Sf. Ier. Iosif Naniescu' al Facultatii de Teologie Ortodoxa din Iasi
Anunt legitimatii transport CFR
Selectie studenti Erasmus

Anunt legitimatii transport CFR

In urma notificării din data de 13 octombrie 2017 prin care toate Facultăţile sunt atenţionate de către Universitate de schimbarea planului de lucru în ce priveşte legitimaţiile de transport CFR, vă informăm că nu pot beficia de legitimatie CFR cei ce depăşesc vârsta de 26 de ani. Întrucât unii studenţi, care depăşesc acest prag al vârstei, au ridicat deja legitimatia nouă, aceştia sunt rugaţi să se prezinte la secretariat şi să predea acest document care oricum nu le serveşte la  nimic.

Atenţionăm toţi studenţii că prierderea/deteriorarea legitimaţiei de transport CFR implică un proces complex. Anunţul pierderii/deteriorării se face în MONITORUL OFICIAL (unde lista de aşteptare pentru publicare este de cel putin 1 lună iar costurile sunt considerabile), abia apoi putându-se solicita eliberarea unui duplicat. Atenţie!!!