Anunt important credite
Selectie pentru predare Erasmus +, 2018!
ORARE SEM 2
programare examene licenta si disertatii
Programare restante Muzica februarie 2018
RESTANTE FEBRUARIE 2018
Se elibereaza adeverinte sctp
programare sesiune feb 2018
Anunt inscriere finalizare studii februarie 2018
perioada transferuri feb 2018

CURS FESTIV 8.07.2017

Absolvenții Facultății de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din Iași au depus astăzi jurământul de credință față de Biserica din care fac parte și față de învățătura pe care au primit-o în timpul anilor de studiu. Acest moment s-a desfășurat la Catedrala Mitropolitană din Iași, în cadrul Sfintei Liturghii oficiată de Înaltpreasfințitul Părinte Teofan, Mitropolitul Moldovei și Bucovinei. La slujba arhierească au slujit părinții profesori ai instituției teologice, dar și unii dintre licențiați, deja slujitori ai sfintelor altare. A urmat apoi cursul festiv propriu-zis, ce s-a desfășurat la Sala „Dr. Iustin Moisescu” din incinta Centrului Eparhial Iași.

Foto Tudorel Rusu