Pasapoarte de angajabilitate experienta profesionala garantata înainte de absolvire
Admitere 2018: Acordarea arhierestii binecuvantari pentru inscriere
SESIUNEA DE RESTANTE VARA 2018
In atentia studentilor inscrisi pentru un loc in tabera de vara
Examene Muzica Pastorala I si II
Anunt examene de finalizare a studiilor
SESIUNE EXAMENE
Conferinta - Prof. emerit Dr. Ernst-Joachim Waschke - 30 mai 2018, ora 18, sala T 24
Studenti si masteranzi Arta Sacra la Noaptea Muzeelor - Ruginoasa, 19.05.2018
SEMINARUL REGIONAL „FAMILIA IN SOCIETATEA CONTEMPORANA” EDITIA a V-a

CURS FESTIV 8.07.2017

Absolvenții Facultății de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din Iași au depus astăzi jurământul de credință față de Biserica din care fac parte și față de învățătura pe care au primit-o în timpul anilor de studiu. Acest moment s-a desfășurat la Catedrala Mitropolitană din Iași, în cadrul Sfintei Liturghii oficiată de Înaltpreasfințitul Părinte Teofan, Mitropolitul Moldovei și Bucovinei. La slujba arhierească au slujit părinții profesori ai instituției teologice, dar și unii dintre licențiați, deja slujitori ai sfintelor altare. A urmat apoi cursul festiv propriu-zis, ce s-a desfășurat la Sala „Dr. Iustin Moisescu” din incinta Centrului Eparhial Iași.

Foto Tudorel Rusu