IMPORTANT LEGITIMATII CFR
LISTE PROVIZORII BURSIERI
Anunt pentru studentii din Republica Moldova
Sustinerea publica a tezei de doctorat a drd pr. GOLDAN Vasile Lucian
Sustinerea publica a tezei de doctorat a drd pr. FLOREA BOGDAN
Preselectie pentru corul barbatesc 'Sf. Ier. Iosif Naniescu' al Facultatii de Teologie Ortodoxa din Iasi
Anunt legitimatii transport CFR
Selectie studenti Erasmus

CURS FESTIV 8.07.2017

Absolvenții Facultății de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din Iași au depus astăzi jurământul de credință față de Biserica din care fac parte și față de învățătura pe care au primit-o în timpul anilor de studiu. Acest moment s-a desfășurat la Catedrala Mitropolitană din Iași, în cadrul Sfintei Liturghii oficiată de Înaltpreasfințitul Părinte Teofan, Mitropolitul Moldovei și Bucovinei. La slujba arhierească au slujit părinții profesori ai instituției teologice, dar și unii dintre licențiați, deja slujitori ai sfintelor altare. A urmat apoi cursul festiv propriu-zis, ce s-a desfășurat la Sala „Dr. Iustin Moisescu” din incinta Centrului Eparhial Iași.

Foto Tudorel Rusu