FESTIVITATEA de deschidere a anului universitar - UAIC
LISTE CAZARI
Bun venit la UAIC
Liste provizorii buget taxa
In atenstia studentilor care beneficiaza de pensie de urmas
Confirmare locuri sept 2018 Licenta si Master
REZULTATE ADMITERE DOCTORAT sept 2018
REZULTATE ADMITERE LICENTA MASTER sept 2018
Anunt interviuri admitere master septembrie 2018
probe admitere doctorat

CURS FESTIV 8.07.2017

Absolvenții Facultății de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din Iași au depus astăzi jurământul de credință față de Biserica din care fac parte și față de învățătura pe care au primit-o în timpul anilor de studiu. Acest moment s-a desfășurat la Catedrala Mitropolitană din Iași, în cadrul Sfintei Liturghii oficiată de Înaltpreasfințitul Părinte Teofan, Mitropolitul Moldovei și Bucovinei. La slujba arhierească au slujit părinții profesori ai instituției teologice, dar și unii dintre licențiați, deja slujitori ai sfintelor altare. A urmat apoi cursul festiv propriu-zis, ce s-a desfășurat la Sala „Dr. Iustin Moisescu” din incinta Centrului Eparhial Iași.

Foto Tudorel Rusu