Conferinta sustinuta de dl profesor Hrisostom Stamoulis
LISTE PROVIZORII BURSIERI
Anunt pentru studentii din Republica Moldova
Sustinerea publica a tezei de doctorat a drd pr. GOLDAN Vasile Lucian
Sustinerea publica a tezei de doctorat a drd pr. FLOREA BOGDAN
Preselectie pentru corul barbatesc 'Sf. Ier. Iosif Naniescu' al Facultatii de Teologie Ortodoxa din Iasi
Anunt legitimatii transport CFR

Lect. dr. pr. Barnea Alexandrel - participări internaționale

In perioada 19-20 septembrie 2016, Pr. Lect. Dr. Alexandrel Barnea a participat la Conferinta Internationala de Stiinta ”Богослужебные практики и культовые искусства в полиэтническом регионе” cu tema General consideration on the Orthodox church music from Romania. A theological approach: what and where is the „border” between art and theology in the church music ? Conferinta a avut loc in orasul Maikop (Federația Rusă).

In perioada 21-23 septembrie 2016, Pr. Lect. Dr. Alexandrel Barnea a participat la Conferinta Internationala "Theorie und Geschichte der Monodie" cu tema The Uniformization of the Church Music in Romania. A Current Problem.Conferinta a avut loc la Viena (Austria).