Pasapoarte de angajabilitate experienta profesionala garantata înainte de absolvire
Admitere 2018: Acordarea arhierestii binecuvantari pentru inscriere
SESIUNEA DE RESTANTE VARA 2018
In atentia studentilor inscrisi pentru un loc in tabera de vara
Examene Muzica Pastorala I si II
Anunt examene de finalizare a studiilor
SESIUNE EXAMENE
Conferinta - Prof. emerit Dr. Ernst-Joachim Waschke - 30 mai 2018, ora 18, sala T 24
Studenti si masteranzi Arta Sacra la Noaptea Muzeelor - Ruginoasa, 19.05.2018
SEMINARUL REGIONAL „FAMILIA IN SOCIETATEA CONTEMPORANA” EDITIA a V-a

Salonul ofertelor academice 18-21.04.2016

Salonul ofertelor academice

18-21 aprilie, zilnic între orele 10.00-14.00
Sala Pașilor Pierduți

Cel mai bun mod pentru a simți spiritul de student la Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași este să ne vizitaţi în perioada 18 – 21 aprilie 2016. La Săptămâna Porților Deschise veți avea şansa de a afla mai multe despre viaţa studențească şi socială la Universitatea noastră.

Aveți oportunitatea de a afla tot ceea ce vă interesează despre prestigiul, profesionalismul și dinamismul ce caracterizează Universitatea din Iași de la actualii studenţi, profesori şi angajați.

Evenimentul se adresează în egală măsură elevilor din clasele a IX-a – a XII-a, părinților și dascălilor acestora.