Conferinta sustinuta de dl profesor Hrisostom Stamoulis
LISTE PROVIZORII BURSIERI
Anunt pentru studentii din Republica Moldova
Sustinerea publica a tezei de doctorat a drd pr. GOLDAN Vasile Lucian
Sustinerea publica a tezei de doctorat a drd pr. FLOREA BOGDAN
Preselectie pentru corul barbatesc 'Sf. Ier. Iosif Naniescu' al Facultatii de Teologie Ortodoxa din Iasi
Anunt legitimatii transport CFR

Cercul de spiritualitate 'Pr. Prof. Dumitru Staniloae'

Luni, 4 aprilie 2016 a avut loc intalnirea Cercului de spiritualitate „Pr. Prof Dumitru Stăniloae”, cu tema „Misiunea preotului-îndumnezeirea credincioșilor”.

Au participat 37 de studenti, referate sustinand: Pântea Claudiu, student în anul III, Teologie Pastorală, Rotari Daniel, student în anul III, Teologie Pastorală,  Călătoru Gabriel, student în anul III, Teologie Pastorală, Căldăraru Ovidiu, student în anul III, Teologie Pastorală, Leuștean Paul Andrei, student în anul III, Teologie Pastorală.

Cercul de spiritualitate functioneaza in cadrul Facultatii de Teologie „Dumitru Staniloae” din anul 2012, cu scopul de a diversifica activitatea studentilor, prin aprofundarea tezaurului de invatatura si lumina al Spiritualitatii Ortodoxe.