IMPORTANT LEGITIMATII CFR
LISTE PROVIZORII BURSIERI
Anunt pentru studentii din Republica Moldova
Sustinerea publica a tezei de doctorat a drd pr. GOLDAN Vasile Lucian
Sustinerea publica a tezei de doctorat a drd pr. FLOREA BOGDAN
Preselectie pentru corul barbatesc 'Sf. Ier. Iosif Naniescu' al Facultatii de Teologie Ortodoxa din Iasi
Anunt legitimatii transport CFR
Selectie studenti Erasmus

Evenimente în muzica bisericească

• În perioada 30 iunie - 2 iulie 2014 Pr. Lect. Dr. Alexandrel Barnea a participat  la  Ediţia I a Conferinţei Internaţionale Interdisciplinare de Muzicologie “The Psaltic Art as an Autonomous Science: Scientific branches - Related Scientific fields - Interdisciplinary Collaborations and Ιnteraction”, ce a avut loc la  Volos (Grecia), cu tema  Church Music of Byzantine Tradition - Support and Garment for the Liturgical –Dogmatical  Word. A Theological Point of View.
  • Pe data de 14 septembrie 2014 a participat, ca membru în juriu la Concursul naţional de Muzică bisericească „Tineri, lăudaţi pe Domnul” (coruri parohiale), faza arhiepiscopală, ce a avut loc la Catedrala mitropolitană din Iaşi.
  • Recent, 8-10 octombrie 2014, a participat la Conferinţa Internaţională de Muzică “Международная научная конференция «II Чтения памяти С.В.Смоленского: Хоровое искусство и современность»”, ce a avut loc la Kazan (Federaţia Rusă), cu tema The church music in Romania. An overview of the two points of view: historical and theological.