FESTIVITATEA de deschidere a anului universitar - UAIC
LISTE CAZARI
Bun venit la UAIC
Liste provizorii buget taxa
In atenstia studentilor care beneficiaza de pensie de urmas
Confirmare locuri sept 2018 Licenta si Master
REZULTATE ADMITERE DOCTORAT sept 2018
REZULTATE ADMITERE LICENTA MASTER sept 2018
Anunt interviuri admitere master septembrie 2018
probe admitere doctorat

Evenimente în muzica bisericească

• În perioada 30 iunie - 2 iulie 2014 Pr. Lect. Dr. Alexandrel Barnea a participat  la  Ediţia I a Conferinţei Internaţionale Interdisciplinare de Muzicologie “The Psaltic Art as an Autonomous Science: Scientific branches - Related Scientific fields - Interdisciplinary Collaborations and Ιnteraction”, ce a avut loc la  Volos (Grecia), cu tema  Church Music of Byzantine Tradition - Support and Garment for the Liturgical –Dogmatical  Word. A Theological Point of View.
  • Pe data de 14 septembrie 2014 a participat, ca membru în juriu la Concursul naţional de Muzică bisericească „Tineri, lăudaţi pe Domnul” (coruri parohiale), faza arhiepiscopală, ce a avut loc la Catedrala mitropolitană din Iaşi.
  • Recent, 8-10 octombrie 2014, a participat la Conferinţa Internaţională de Muzică “Международная научная конференция «II Чтения памяти С.В.Смоленского: Хоровое искусство и современность»”, ce a avut loc la Kazan (Federaţia Rusă), cu tema The church music in Romania. An overview of the two points of view: historical and theological.